Що таке ліс 4 клас

Урок Я досліджую світ. 4 клас . НУШ . Тема : Як влаштований ліс?

Розробка уроку з Я досліджую світ 4 клас НУШ ТЕМА : Як влаштований ліс? Мета: розширити та поглибити знання учнів про ліси, рослини та тварини у лісах, розвивати інтерес до дослідницької діяльності, виховувати любов до природи.

Урок Я досліджую світ 4 клас НУШ

ТЕМА : Як влаштований ліс?

Мета: розширити та поглибити знання учнів про ліси, рослини та тварини у лісах, розвивати інтерес до дослідницької діяльності, виховувати любов до природи.

Обладнання: тести, табличка, відео, картинка лісу, фліпчарт з намальованим силуетом лісу

Хід уроку

І Організаційний урок.

Добрий день ! Відгадайте загадки.

Навесні веселить,
Влітку холодить,
Грибами, ягодами обдаровує,
Восени засинає,
Навесні знову оживає.
(Ліс)

Його навесні і влітку
Ми бачимо одягненим.
А восени з бідолахи
Зірвали всі сорочки.
Але зимові хуртовини
В білу шубку його одягли.
(Листяний ліс)

Влітку у шубі,
А взимку роздягнені.
(Дерева)

З гілки в річку упаде,
І не тоне, а пливе.
(Листя)

Що ж це за дівчина:
І не швачка, і не майстриня,
Нічого сама не шиє,
А в голках круглий рік?
(Ялинка)

ІІ Повідомлення теми уроку

Ви відгадали всі загадки. А тепер скажіть, що об’єднює ці всі відгадки. ( ліс)

А скажіть, будь ласка, чи були ви у лісі?

Що ви знаєте про ліси? Які тварини живуть у лісі? Що ви там бачили? Чи любите ви ходити до лісу?? Що зазвичай ви там робите? Як можна ще назвати ліс?

Прошу подивіться на малюнок. Розміркуємо що ж таке є ліс?

Про що ви думаєте, коли ви бачите цю картину?

Які відчуття вона в вас викликає?

Чи хотіли ви зараз туди потрапити?

Що ви там би робили?

Отже, сьогодні ми будемо вивчати дуже цікаву тему Ліси України.

Про що ви хотіли б дізнатися сьогодні на уроці? (Діти дають відповідь)

Робота з хмарою слів

( на фліпчарті плакат з намальованим силуетом лісу )

Давайте подумаємо з якими словами вас асоціюється слово ЛІС

(Діти по черзі називають слова і виходять вписують їх на плакат). Дерева, рослини, ягоди, тварини, тінь, літо, гриби, шашлики, пікнік, прогулянки, пташки, відпочинок…..

ІІI Вивчення нової теми

Бесіда вчителя

Ліс — найбільше диво Землі. Його без всяких перебільшень можна назвати «зеленим золотом» країни. Ліс дає людині універсальну сировину – деревину, що має застосування в багатьох галузях промисловості: паливної, хімічної, легкої; дерево традиційно використовується для будівництва в побуті – для виготовлення предметів домашнього вжитку, начиння. Неможливо переоцінити екологічне значення лісів: їх називають «легенями» планети, оскільки вони – джерело кисню в атмосфері; випаровування, вироблене деревами, зволожує повітря і пом’якшує клімат. Не слід забувати, що ліс служить притулком і домівкою для величезного числа тварин і рослин, а для окремих видів – єдиним підходящим середовищем проживання. Ліс також є джерелом інших цінностей. Він служить джерелом технічного (живиця), лікарського (лікарські рослини – шипшина, звіробій, брусниця, валеріана і ін.) І харчового (гриби, ягоди) сировини. Ліс також є середовищем життя для величезної кількості його мешканців (ведмідь, лось, лисиця, заєць, білка, тхір, куниця, борсук, дятел і т.д.).

Перегляд відео «Про ліс»

А зараз прошу уважно переглянути відео. Після нього будете по черзі розказувати, що запам’ятали.

Що з переглянутого ви вже знали?

Що нового ви дізналися?

Про що захотілось дізнатися більше?

Тест до відео

Зараз проведемо тест, які ви були уважні. (на листочках роздаємо тест)

-всі варіанти вірні

2. Які дерева ростуть у листяному лісі?

– сосни, ялини, кедр, модрини, туї

– дуби, клени, бук, берези, липи

– клени, сосни, дуби

3. Які дерева ростуть у хвойному лісі?

– сосни, ялини, кедр, модрини, туї

– дуби, клени, бук, берези, осики, липи

– клени, сосни, дуби, ялини

4. які дерева ростуть у мішаному лісі?

– сосни, ялини, кедр, модрини, туї

– дуби, клени, бук, берези, липи

– клени, сосни, дуби

5. розташуй правильно яруси

Як влаштований ліс?
Тема 7. Як це влаштовано?

1. Роз розмірковувала над тим, що таке ліс. А як на це запитання відповів би / відповіла б ти?

2. Карина довідалася, що ліс має ярусну структуру. Розглянь зображення і розкажи, які яруси утворюють ліс. Наведи власні приклади представників рослинного й тваринного світу кожного ярусу.

3. Побудуй ланцюг живлення, однією з ланок якого є їжак.

4. Досліди рослини лісу (на вибір). Результати дослідження подай у таблиці за зразком.

Рослина, яку я досліджую

Дерево, кущ чи трав’яниста рослина?

Як її використовують люди?

Виготовляють міцні меблі

5. Марта зацікавилася лісовими тваринами і вирішила дізнатися про них більше. Для цього вона:

v прочитала статтю в енциклопедії;

v знайшла інформацію в інтернеті;

v прочитала тематичний журнал.

Проведи і ти таку пошукову роботу. Оформи її результати і презентуй у класі.

6. Ігор довідався, що з 1 кг деревини можна одержати 250 г паперу. Дізнайся, скільки деревини знадобилося, щоб виготовити цей підручник.

7. Поміркуй, чому кажуть, що дбайливе ставлення до книжок зберігає ліси. Чи є в тебе книжки, які потребують ремонту? “Полікуй” їх.

“Нова українська школа” матеріали для вчителів, студентів, учнів та батьків.

Використовуючи сайт ви погоджуєтесь з правилами користування

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Ми приєднуємось до закону про авторське право в цифрову епоху DMCA прийнятим за основу взаємовідносин в площині вирішення питань авторських прав в мережі Інтернет. Тому підтримуємо загальновживаний механізм “повідомлення-видалення” для об’єктів авторського права і завжди йдемо на зустріч правовласникам.

Копіюючи матеріали во повинні узгодити можливість їх використання з авторами. Наш сайт не несе відподвідальність за копіювання матеріалів нашими користувачами.