ЩОДО ПОВІРКИ ЛІЧИЛЬНИКА ВОДИ

Шановні абоненти, працівники водоканалу продовжують вручати повідомлення щодо необхідності повірки лічильника. Надаємо пояснення щодо того, чому Вам необхідно виконати повірку.

Так відповідно до ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки(лічильники води), що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці та повірці після ремонту. Відповідно до Наказу Мінрегіону. Згідно до п.4 ст.17  ЗУ «Про метрологію та метрологічну діяльність» «Періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування і монтаж) вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання теплової енергії та води в квартирах (приміщеннях) будинку, здійснюються за рахунок власників таких вузлів обліку». Періодична повірка засобів обліку води проводиться у строк, що не перевищує одного місяця. За цей час споживач оплачує відповідні послуги згідно із середньомісячним показанням засобів обліку за попередні 3 місяці.

         Абонентам, які не виконають повірку в термін до 18.07.2021 р., нарахування оплати  за користування  послугами централізованого водопостачання та водовідведення будуть проводитись згідно з нормами водоспоживання затверджених  рішенням Виконавчого комітету №258 від 02.12.2020 р.     Так наведемо приклад для розуміння. Так, середні нарахування на 1 особу (за лічильником) складають приблизно – 3-4 куба, тобто 87,00-116,00 грн., а відповідно до норм водоспоживання – 7,6 куба, тобто 220, 40 грн. У розрахунку на трьох осіб це вже 261,00 грн за лічильником та 661,20 грн. – згідно до норм водоспоживання. Так нарахування йде на кількість проживаючих осіб, тобто якщо в будинку прописана одна особа, але фактично проживають більше, то нарахування йде по особам які фактично проживають у будинку. Звертаємо увагу що водоканал шляхом звернення до квартальних та голів ОСББ буде оновлювати інформацію щодо фактичної кількості проживаючих у квартирі (будинку), шляхом складання Акту інвентаризації особистого рахунку.                                   

Отже для недопущення переведення на норми споживання, що призведе до нарахування оплати  за користування  послугами централізованого водопостачання та водовідведення  значно більшої ніж оплата за показниками лічильника, звертаємо увагу на необхідність повірки вузла обліку.

З повагою, Начальник КВУ «Каховський водоканал» Володимир Ячменьов та Адміністрація.