22 березня всесвітній день води.

Щорічно, 22 березня відзначається всесвітній день води. У цей день у всіх країнах світу акцентується увага на дбайливому ставленні до водних ресурсів, адже більше мільярда людей на планеті використовують неякісну воду.
В даний час екологи державного агентства водних ресурсів України  проводять велику роботу для того, щоб звернути увагу організацій та  жителів України на раціональне використання води та очистку стоків. Міські очисні споруди  в місті Каховка введені в експлуатацію у 1968 році, за цей час обладнання  застаріло та очисні споруди потребують реконструкції з урахуванням нових  технологій очистки. Необхідність в реконструкції очисних споруд, і не тільки наших, пов’язана з якісними змінами технічних стоків , які в даний час насичені хімією використовуваною в побуті – це миючі та дезінфікуючі засоби. Миючі засоби на основі фосфатів потрапляючи до водосховища сприяють росту синьо-зелених водоростей, мору риби та замулювання водойм.
Також на скидання стоків повинні звернути увагу підприємства, що перероблюють сільськогосподарську продукцію, при митті яких вимивається вся сільськогосподарська хімія, якою оброблювалися  овочі та грунт. Такі підприємства повинні мати локальні очисні споруди на яких будуть нейтралізовуватися  ці препарати.
Від концентрації фосфатів та сільськогосподарських хімікатів у стоках, що потрапляють на очисні споруди залежить життєдіяльність корисних бактерій які виконують біологічну очистку стоків.
Що стосується питної води , то особливу увагу слід звернути контролюючим органам, які видають дозволи фермерським господарствам  на буріння скважин для поливу полів. На превеликий жаль запаси питної  води не безмежні, і саме інтенсивний відбір води також впливає на її якість.
Ми звертаємось до всіх мешканців нашого міста і до керівників підприємств: Зверніть увагу на раціональне використання хімічних препаратів в побуті та на виробництві. Чиста вода – запорука нашого здоров’я.
З повагою, начальник КВУ “Каховський водоканал” Володимир Ячменьов та Адміністрація водоканалу