До уваги споживачів!

2 серпня 2017 року набрав чинності Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».Тобто тепер власники (управитель) зобов’язані ставити вузол комерційного обліку (тобто лічильник на будівлю).

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що сьогодні 77% споживачів послуг водопостачання мають лічильники, але якщо взяти тільки багатоквартирні будинки, то показник становитиме лише 22%. Це не дає змоги берегти воду, оскільки економії можуть досягати переважно через зменшення технологічних втрат. Завдяки закону невраховані витрати води у внутрішньобудинкових системах знизяться на три чверті.Користувачі ж будуть платити тільки за спожиті ресурси, це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

На даний час існує три шляхи для отримання коштів для вирішення даного питання:

  1. за рахунок коштів власників (співвласників) будівлі.
  2. за рахунок виділення коштів органами місцевого самоврядування з місцевого бюджету на оснащення загальнобудинковими лічильниками води будівель.(В наступному бюджетному році Водоканал має намір звернутися до органів місцевого самоврядування з метою отримання відповідних коштів.)
  3. за рахунок Водоканалу, шляхом отримання кредиту в банківських установах. Тобто, в цьому разі ми будемо вимушені брати кредит у банку для такого встановлення, що потягне також процентну ставку, яка ляже на плечі споживачів, так як в Законі прописано, що витрати на оснащення будівлі загальнобудинковими лічильниками, здійснені Водоканалом, відшкодовуються споживачем послуг шляхом сплати внеску за встановлення лічильника,який сплачується Водоканалу.(ч.6 ст.3 Закону).

Розмір внесків за встановлення визначається окремо для кожної будівлі. Сплата внесків розстрочується на п’ять років або на інший строк за згодою сторін.Для оснащення будівель загальнобудинковими лічильниками , Водоканал не менш як за 2 місяці до встановлення повідомляє власників (співвласників) будівлі про намір встановити лічильник води на будинок.(вузол комерційного обліку).

Протягом двох місяців власник (співвласники) мають право повідомити:

  1. про згоду на встановлення загальнобудинкового лічильника на запропонованних Водоканалом умовах
  2. намір погодити умови відмінні від запропонованих водоканалом
  3. намір самостійно обладнати будівлю загальнобудинковим лічильником.

Загальнобудинкові лічильники води найбільш вигідно ставити власникам (співвласникам) власноруч, за свої кошти .Тоді не доведеться платити відсотки за банківський кредит, переплачувати за сам лічильник та необхідні матеріали до нього. Можливо буде змога знайти ососбу, або підрядну організацію яка має ліцензію на виконання робіт з встановлення приладів обліку (лічильників води),яка зможе встановити лічильник набагато дешевше,ніж це зробить Водоканал.

Висновок один: усі будинки будуть оснащені загальнобудинковими лічильниками води, хочеться того чи ні. Але тільки вам вирішувати – чи будете ви переплачувати велики кошти за встановлення лічильника води на будинок Водоканалом, чи зможете самостійно зібрати усю необхідну суму та встановити лічильник набагато дешевше!

З повагою, Адміністрація КВУ «Каховський водоканал»