За несплату боргу будуть відключати воду!

У звязку із введенням  в дію з 1 травня 2019 року ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» від 9.11.2017 № 2189-VIII .Водоканал має право обмежити (припинити) надання послуги з водопостачання та водовідведення будь-якому споживачу, незалежно від обраної моделі договірних відносин,  у разі непогашення в повному обсязі заборгованності за спожиті комунальні послуги!

Споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця.(Згідно до ст.9 ЗУ «Про ЖКП»). Оплата послуг здійснюється не пізніше останнього дня місяця,що настає за розрахунковим періодом. Передбачено,що розрахунковий період є календарний місяць.(Згідно до Постанови КМУ від 5 липня 2019 р. № 690)

Відповідно до вимог п.4 ст.26 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» Водоканал обмежує (припиняє) надання послуг протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від Водоканалу про майбутнє припинення водопостачання та водовідведенн у разі несплати боргу.Таке попередження надсилається боржнику не раніше наступного робочого дня після спливу граничного строку оплати комунальної послуги визначеної законодавством.
Обмеження (припинення) надання послуг з водопостачання здійснюється Водоканалом у присутності особи, яка здійснює технічне обслуговуваннявнутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку (управителя або голови ОСББ), яка забезпечує доступ Водоканалу до систем для реалізації права на припинення надання відповідної комунальної послуги споживачу.(ст.26 ЗУ «Про ЖКП») .Водоканал опломбовує санітарно-технічне та/або інше обладнання, що розташоване в багатоквартирному будинку за межами або всередині приміщення, яким користується споживач, і пов’язане з наданням йому послуг.

Надання послуг відновлюється у повному обсязі протягом наступного дня з дати повного погашення заборгованості за фактично спожиті послуги чи з дати укладення угоди про реструктуризацію такої заборгованості. Витрати виконавця, пов’язані з відновленням надання послуги споживачеві, підлягають відшкодуванню за рахунок споживача відповідно до кошторису витрат на відновлення надання послуг, складеного виконавцем.( Згідно до Постанови КМУ від 5 липня 2019 р. № 690)

Своєчасно сплачуйте рахунки за житлово-комунальні послуги та не допускайте заборгованності!