Лічильники

Для вибору лічильника води споживачу необхідно знати наступне:

До приладів обліку води законодавство висуває певні вимоги. Чинним нормативно-правовим актом, який встановлює вимоги до приладів вимірювальної техніки є Технічний регламент законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13 січня 2016 року № 94 (далі – Технічний регламент).

Технічний регламент встановлює вимоги, яким повинні відповідати засоби вимірювальної техніки, які призначені для застосування у сфері законодавчо регульованої метрології, коли вони надаються на ринку та/або вводяться в експлуатацію для виконання завдань, пов’язаних з вимірюваннями.    

Засоби вимірювальної техніки можуть бути введені в експлуатацію лише у тому випадку, коли вони відповідають вимогам Технічного регламенту.

Відповідно до статті 41 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» від 10.01.2002 року № 2918-ІІІ, облік у сфері питного водопостачання здійснюється підприємствами питного водопостачання і споживачами за допомогою технічних засобів, що відповідають вимогам технічних регламентів.

Зважаючи на це, прилади обліку води, які не відповідають вимогам технічного регламенту не можуть бути введенні в експлуатацію та прийняті на абонентський облік. Для запобігання виникнення таких ситуацій наполегливо рекомендуємо отримати рекомендації щодо приладів обліку води у фахівців відділу збуту.

На даний час, абоненти які мають намір встановити прилад обліку води, можуть встановлювати такі лічильники води, які відповідають технічному регламенту та мають декларацію про відповідність:

Лічильники для приватного сектору:


Квартирного виконання:


ETK-UA 20/130 4HR80/VR40T50 Gross

Apator Powogaz JS 2.5-G1-02 Smart Plus

Metron SDC SMART+

Sensus 820 20 L130 BM 4.0 160 PC UA

Ecomess Picoflux Ду 20/130


Колодязьного виконання:


Gross MNK-UA 20/190 мокрохід Ду 20


Квартирні прилади обліку:


ЛК15Х Новатор

КВ-1,5

Ecomess Picoflux 1,5

Metron SDC SMART+

СВК-1,6

Gross ETK-UA 15Х/110 Ду 15

E-T 1.6-U “Гідротек”

Якщо Ви вирішили придбати прилад обліку води  (загальнобудинковий, квартирний) українського виробника, при купівлі необхідно перевіряти наявність  у продавця:

      –  сертифікату відповідності засобів вимірювальної техніки;
      –  метрологічне маркування; 
      –  копію декларації про відповідність Технічному регламенту.

         Купуючи прилади обліку  води, які виготовлені на території держав членів Європейського Союзу – Apator Powogaz  (Польща), Sensus (Словаччина) перевіряйте наявність сертифікату відповідності засобів вимірювальної техніки затвердженого типу.