Знову про тарифи

У щотижневику «Каховська Зоря» від 13 січня 2022 року, та на офіційному сайті  КВУ «Каховський водоканал» були  надруковані повідомлення про  наміри  підприємства на зміну тарифів на послуги  централізованого водопостачання та водовідведення у м. Каховка з аргументацією кожного чинника, що вплинули на  їх зміну. Відповідно до процедури перегляду тарифів міськвиконком може прийняти рішення  про їх перегляд не раніше ніж  через один місяць оприлюднення.  Цей термін  передбачений для того, щоб громадкість, депутатський корпус та інші зацікавлені сторони змогли ознайомитись з правильністю розрахунків тарифів, причинами, що вплинули на їх зміну, вивчити фінансовий стан підприємства.

     Але відомо, що тарифна тема це завжди полігон для окремих місцевих політиків, які граючи на почуттях малозабезпеченої частини населення, намагаються заробити політичні  дивіденди, розганяючи цю тему у засобах масової інформації. Жоден з цих політиків не прийшов поцікавитись розрахунками, не поспілкувався зі спеціалістами підприємства, не розібрався в суті питання до якого фінансового результату призведе зволікання з переглядом тарифів і до яких наслідків  для каховчан це може призвести. Тобто чиста математика, фінансовий аналіз і ніякої політики.

      Пояснювати жителям міста про можливість отримання субсидій, створювати умови для залучення інвестицій, створювати сприятливий клімат для бізнесу та  нових робочих місць, вжиття заходів до своєчасної виплати заробітної плати це ж потрібно вміти  працювати. А тут гаряча тема тарифів,  сиди на дивані і «захищай» населення, доводячи їх до ще більшого зубожіння і знищуючи останні працюючі підприємства.

    З вересня 2021 року вартість електричної енергії для водоканалу зросла майже в 2 рази. Якщо в структурі діючого тарифу вартість електроенергії передбачена 3,44 грн.за квт/год, то на сьогодні підприємство її отримує по 5,98 грн. квт/год. Місячна оплата за спожиту електроенергію зросла на майже на 200 000 грн.

Податки за використання надр і спецводокористування зросли майже у двічі.

Ріст цін на паливно-мастильні матеріали зросли з 28,93 грн. до 33,45 грн.

Основне нарікання  ‘’експертів’’ викликає зростання заробітної плати працівників водоканалу.   Середня заробітна плата в тарифі передбачена 16,1 тис. грн. ( 13,6 тис. грн. у діючому тарифі) Зростання заробітної плати пов’язане з виконанням підприємством умов Галузевої Угоди працівників житлово-комунального господарства, стороною якої є Водоканал. Позиція підприємства щодо відповідної та  своєчасної  виплати заробітної плати та надання соціального пакету повністю співпадає з політикою всіх політичних партій, які під час виборів обіцяли це своїм виборцям якими є і працівники водоканалу.

    Далі наведена структура тарифу, що пропонується до розгляду

Кожна складова розрахована з урахуванням цін на енергоносії, матеріали та послуги, що склались на ринку України. Ми готові врахувати рекомендації ‘’експертів’’ щодо виключення зі структури тарифу будь якої складової з урахуванням механізму  її компенсації.

Шановні друзі, тарифи на комунальні послуги це похідна від цін, що склались на ринку товарів, енергоносіїв та послуг. Тому політичним партіям потрібно шукати механізми впливу на причини, що спричиняють  зростання цін саме на товари,послуги та енергоносії на Ринку України. Саме це неодмінно призведе до зниження тарифів на комунальні послуги та цін на продукти першої необхідності.