Загальна інформація

Комунальне виробниче управління «Каховський водоканал» було засноване 1 жовтня 1990 року.  Підприємство забезпечує господарсько-питні, комунально-побутові, промислові потреби населення та підприємств м. Каховка, з використанням підземних прісних вод Каховського родовища. Сьогоднішній водоканал це велике підприємство розгалуженою системою комунікацій і складним технологічним, енергонасиченим устаткуванням. На балансі підприємства знаходиться 20 свердловин. Всі свердловини розміщені у межах міської забудови у береговій зоні Каховського водосховища. П’ять артезіанських свердловин розміщених на території Промбази, качають воду в два резервуара чистої води, ємністю по 1000 м3 кожний, потім через станцію другого підйому у водопровідну мережу. Глибина свердловин від 19,5 м. до 65 м. Водоносний горизонт – безнапірний. Експлуатаційні запаси підземних вод затверджені УкрТКЗ у 1973 році. Запаси підраховані на необмежений строк водопостачання. Існуючі артезіанські свердловини обладнані насосами ЕЦВ-10 та ЕЦВ-12. Зони строгого режиму огороджені, розраховані зони санітарні 2-го, 3-го поясу.

Санітарні зони узгоджені у встановленому порядку з Каховським районним управлінням Держпродспоживслужбою у Херсонській області. За хімічним складом та бактеріологічними показниками води задовольняє ДСанПіН 2.2.4-171-10. Лабораторний контроль за якістю питної води виконується Каховським МРВ ДУ Херсонській ОЛЦ МОЗ України, відповідно до затвердженого графіку.

Підприємство обслуговує більше ніж 15800 абонентів в тому числі населення більше ніж 15300 абонентів. За рік реалізується до 2300 тис. м3 та очищується до 1690 тис. м3. На підприємстві працює 158 працівників.

Дільниця водопровід обслуговує 126,4 км. водопровідних ліній. Всі артезіанські свердловини обладнані контрольно-вимірювальними приладами.

Вся система водопостачання міста обладнана засувками, що дозволяє перемикання на любу ділянку мережі.

Для управління водопостачанням міста КВУ «Каховський водоканал» має цілодобовий диспетчерський пункт.

Крім водопостачання до основного виробництва КВУ «Каховський водоканал» відноситься водовідведення та очистка стоків. З об’єктів каналізаційного господарства на балансі підприємства знаходиться 7 каналізаційних станцій. Обладнання всіх семи насосних станцій знаходиться в робочому стані. На балансі підприємства знаходиться 60,9 км. каналізаційних ліній.

Очисні споруди КВУ «Каховський водоканал» потужністю 16,2 тис. м3 розміщені у південної частині міста. Все обладнання очисних споруд знаходиться у робочому стані. Стан будівель, розташованих на території очисних споруд є задовільним. Площа дільниці очисних споруд складає 74191,5 м2. Стічні води, які надходять до очисних споруд проходять механічну, хімічну, біологічну очистки. На дільниці очисних споруд є акредитована лабораторія, яка регулярно контролює якість скинутих стічних вод. Місце скиду стічних вод – р. Дніпро. Підприємством розроблені загальні вимоги до составу та особливостям стічних вод підприємств та організацій міста. На підприємстві розроблені гранично допустимі концентрації очистки скинутих стічних вод у р. Дніпро.

Вода була і залишиться найважливішим засобом для існування людства. Сьогодні для забезпечення потреб сучасного міста водою необхідна величезна її кількість, яка вимірюється тисячами кубічних метрів на добу. Подачу її нашому місту забезпечує велика команда працівників КВУ «Каховський водоканал», яка за вже давньою традицією щоденно турбується і несе відповідальність за якість води, а отже за рівень життя і здоров’я кожного з нас.