Роз’яснення для споживачів

Шановні абоненти, останній тиждень власники приватних будинків отримували повідомлення про рекомендацію перенести лічильник холодної води, у зв’язку з чим виникає багато питань щодо даної процедури, тому водоканал надає відповіді на найпопулярніші питання.

1. Чому я повинен переносити лічильник на врізку, якщо у мене він стоїть у колодязі ( в дворі/ в будинку)?

            Верховною Радою України 22.06.2017р. був прийнятий Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Згідно з п.4 ч.1 ст. 1 даного закону, вузол комерційного обліку – вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги.

            Відповідно до вимог Закону України «Про комерційний облік…» всі будинки повинні бути обладнанні вузлом комерційного обліку. Згідно до ст. 13 « Про затвердження порядку оснащення будівель вузлами комерційного обліку та обладнанням інженерних систем для забезпечення такого обліку», вузол комерційного обліку встановлюється на стороні споживача на межі майнової належності у точці приєднання (вводу) до зовнішніх інженерних мереж, а в разі не можливості встановлення – в іншому місці якомога ближче до точки приєднання. Тобто вузлом комерційного обліку вважається вузол обліку який встановлений виключно в колодязі на врізці. Все інше не відповідає вимогам закону та не може вважатися вузлом комерційного обліку, у зв’язку із чим і необхідно перенести лічильник.

            Таким чином водоканал лише виконує вимоги чинного законодавства.

2. Якщо я не перенесу лічильник? (Я не хочу переносити лічильник/ мені це не потрібно/ нехай водоканал сам виконує  дані роботи).

            Ви маєте час самостійно перенести лічильник до прийняття Виконавчим комітетом Каховської міської ради тарифів відповідно до п.13 ст.3 ЗУ «Про комерційний облік…», в якому вказано, що органи, уповноважені встановлювати тарифи, при прийнятті рішення про встановлення тарифів на комунальні послуги повинні забезпечити встановлення одночасно тарифів, що враховують витрати на встановлення вузла комерційного обліку (більший тариф), і тарифів, що не враховують витрат на встановлення вузла комерційного обліку (менший тариф).

            Тобто, якщо до часу введення даних тарифів, Ви не перенесете лічильник, водоканал самостійно виконає дані роботи, але до Вас буде застосований тариф що враховує витрати на встановлення вузлом комерційного обліку. А до абонентів, у яких вузол комерційного обліку встановлений відповідно до вимог законодавства буде застосований менший тариф, який не враховує витрати на встановлення вузла комерційного обліку.

3. Якщо на місці врізки не можливо облаштувати колодязь та встановити вузол комерційного обліку?

            Якщо є об’єктивні причини які не дають можливість облаштувати колодязь на врізці та вузол комерційного обліку в ньому, то відповідно до ст.13  «Про затвердження порядку оснащення…», в разі не можливості встановлення колодязю та вузла комерційного обліку на врізці – в іншому місці якомога ближче до точки приєднання. Для того щоб встановити дане місце необхідно звернутися до відділу збуту та написати заяву щодо виклику слюсаря для обстеження, який встановить в якому місці необхідно обладнати колодязь. Дана процедура є повністю безкоштовна.

4. Хто несе відповідальність за збереження вузла комерційного обліку?

            Згідно з ч. 3 ст. 3 ЗУ «Про комерційний облік…» вузли комерційного обліку, встановлені за рахунок власника (співвласників) будівлі, належать на праві власності власнику будівлі. В іншому випадку вузол обліку перебуватиме на балансі Виконавця.

            Проте, слід зауважити, що в будь-якому разі відповідно до ч. 5 ст. 3 ЗУ «Про комерційний облік…» відповідальність за збереження і цілісність вузла комерційного обліку покладається на власника будівлі.

Окремо повідомляємо, що подібні дії, щодо переносу лічильників на врізку, відбуваються не тільки в м. Каховка, а по всій території України, так як це пряма вимога закону.         

У зв’язку із викладеним, сподіваємось на повне та зрозуміле тлумачення вимог законодавства та вичерпну відповідь на Ваші запитання.

З повагою, адміністрація КВУ «Каховський водоканал» та начальник Ігор Насонов.